Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Sousedi si pomáhají
Pátek, 10. červen 2016 13:03
Sousedi si pomáhají

Potřebujete půjčit nářadí, pomoci s opravou či vyvenčit psa a neznáte ve svém okolí nikoho, kdo by vám pomohl? Městská část Praha 13 tuto situaci vyřešila a snad jako první v České republice spustila nový portál ProSousedy.cz. Ten od středy 8. června nabízí sdílení věcí a dovedností mezi obyvateli Prahy 13.

Celý článek...
 
Víkendové akce omezí dopravu v centru metropole
Pátek, 10. červen 2016 06:56
Víkendové akce omezí dopravu v centru metropole

Praha je městem, kde se stále něco děje. Není proto divu, že i nadcházející víkend zde proběhne hned několik společenských a kulturních akcí, které do jisté míry omezí dopravu. Při Pražské muzejní noci, přehlídce a závodu supersportů z celé Evropy Diamond Race, akci AVON proti rakovině prsu i spanilé jízdě skútrů budou policisté dohlížet na veřejný pořádek a situaci v dopravě.

Celý článek...
 
Tento pátek 10.6.2016 se koná Noc kostelů, už jste si vybrali, který kostel navštívíte?
Čtvrtek, 09. červen 2016 13:10
Noc kostelů 2016

Tento pátek 10. června 2016 proběhne další ročník akce NOC KOSTELŮ - netradiční večer, kdy křesťanské farnosti, sbory a arcidiecéze otevřou své kostely všem zájemcům o křesťanství, sakrální architekturu či jiné duchovní umění. Připraveny jsou koncerty, divadlo, komentované prohlídky, návštěvy jinak nepřístupných prostor, modlitby či příjemná setkání.

Celý článek...
 
Evropské hlavní město sportu 2016 má své ambasadory
Čtvrtek, 09. červen 2016 13:06
Evropské hlavní město sportu 2016 má své ambasadory

Praha pro letošní rok získala titul Evropské hlavní město sportu, což se projevilo v rozšířené podpoře programů v oblasti sportu a tělovýchovy. Oproti roku 2015 přibylo například 32 sportovních akcí s mezinárodním významem. Více je i akcí nesoutěžních, které podporují zájem obyvatel Prahy o sport, tělovýchovu, zdravý životní styl a aktivní trávení volného času. Nyní má Praha i své sportovní ambasadory.

Celý článek...
 
V Českém muzeu hudby uvidíte vzácné Sukovy housle i jeho sbírku angličáků
Čtvrtek, 09. červen 2016 07:06
V Českém muzeu hudby uvidíte vzácné Sukovy housle i jeho sbírku angličáků

Až do konce září můžete navštívit novou výstavu Josef Suk. Housle – můj osud v Českém muzeu hudby, která představuje životní dráhu jednoho z nejvýznamnějších houslistů druhé poloviny dvacátého století. Kromě cenných památek rodiny Sukových uvidíte housle Stradivari a Guarneri, které dnes patří k nejvzácnějším nástrojům na světě, ale i Sukovu rozsáhlou sbírku autíček.

Celý článek...
 
Připravte se na letošní Pražskou muzejní noc
Středa, 08. červen 2016 12:07
Připravte se na letošní Pražskou muzejní noc

Prozkoumat kulturní dědictví metropole za svitu pouličních lamp bude umožněno návštěvníkům třinácté Pražské muzejní noci. V letošním ročníku, který připadá na sobotu 11. června, se v netradičním nočním čase otevřou dveře 80 pražských muzeí a galerií. Ty nabídnou nejen noční prohlídky stálých expozic a výstav, ale také bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Noční návštěva muzeí je již tradičně zdarma, stejně jako doprava speciálními muzejními autobusy.

Celý článek...
 
Na cestující čekají změny v provozu tramvají
Středa, 08. červen 2016 07:23
Na cestující čekají změny v provozu tramvají

V průběhu letošního roku mohli cestující zasílat v rámci ankety podněty k nové podobě tramvajového provozu. Na konci dubna byly představeny dva základní a jeden doplňkový návrh. Nyní je po zapracování připomínek a diskusích s městskými částmi známa finální podoba těchto tramvajových změn, která vstoupí v platnost v neděli 28. srpna 2016.

Celý článek...
 


Strana 8 z 330